AMD získala zakázku na virtualizační karty pro Alibaba Group

AMD uzavřela partnerství s čínským gigantem Alibaba Group Holding Limited, kterému bude dodávat hardware nezbytný pro rozšiřování cloudových služeb…
Alibaba Group Holding Limited je největší čínskou společností v IT, která zaměstnává bezmála padesát tisíc pracovníků. Holding zahrnuje desítky entit, které zprostředkovávají služby, finanční transakce, prodeje a vztahy mezi firmami vzájemně, mezi firmami a uživateli i mezi uživateli vzájemně. Pro čínský trh (i když v řadě případů nejen pro něj) nabízejí alternativy i k západním službám a platformám jako jsou Ebay, Amazon nebo Google.

Amd Firepro S 7150 X 2

Jednou z entit spadající pod Alibabu je tzv. Alibaba cloud (Aliyun), který vznikl koncem roku 2009. Postupem času Alibaba cloud pohltila několik dalších firem, které mohla využít pro další růst a nyní je největším poskytovatelem cloudových služeb v Číně.

Amd Firepro S 7150 X 2 02

Společnosti Alibaba a AMD společně oznámily navázání spolupráce, což v tuto chvíli znamená hlavně nasazení akcelerátorů v podobě FirePro S7150 X2, dvoujádrových profesionálních karet postavených na GPU Tonga. Jde o řadu uvedenou v letošním předjaří, kdy jako vůbec první grafický produkt nabídla plně hardwarovou virtualizaci. Každé GPU může (po síti) s využitím SR-IOV obsluhovat až 16 uživatelů (vzdálené plochy), karty podporují standardy PCI Express SR-IOV a MxGPU. Jelikož v tomto případě hovoříme o dvoučipové kartě, zvládne každá obsloužit až 32 uživatelů.

Amd Firepro S 7150 X 2 01

Oficiální tisková zpráva hovoří i o úvahách nad využitím karet Radeon Pro (což je de facto náhrada řady FirePro, která byla uvedena plus mínus s přechodem na 14nm výrobní proces). O konkrétních modelech ale zatím řeč nebyla (využití stávajících FirePro S7150 X2 potvrdil Dave Baumann z AMD). Ekonomický online deník 24/7 Wall St. upozornil, že akcie společnosti se v poslední době vyšplhaly na dvojnásobek hodnoty a po ohlášení spolupráce s holdingem Alibaba lze čekat pokračující růst. Nezbývá než doufat, že tato spolupráce pomůže i k zajištění finanční stability firmy, která se až do nástupu Lisy Su do pozice CEO společnosti dlouhodobě snižovala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: