Chystá se levnější Radeon RX 470D, konkurent GeForce GTX 1050 Ti

 AMD má zřejmě problém. Radeon RX 470 je jakožto konkurence pro GeForce GTX 1050 Ti moc rychlý a výrobně nákladný, a tak hledá řešení.Tím by se měl stát nový levnější model s o 10-15% nižším výkonem.
AMD sice podle některých zdrojů jako rychlou reakci na GeForce GTX 1050 Ti chystá $10 slevu Radeonu RX 470, ale to není z dlouhodobého hlediska řešení. Výkonnostní i cenový odstup obou karet bude stále příliš velký na to, aby se dalo i s přimhouřenýma očima mluvit o přímé konkurenci. Z obchodního hlediska už prostor pro výraznější slevu Radeonu RX 470 není. Už když byla tato karta vydaná, poukazovaly mnohé recenze, že její výkonnostní odstup od Radeonu RX 480 není příliš výrazný, takže její OC modely jsou de facto plnohodnotnou alternativou základním modelům Radeonu RX 480. Další sleva Radeonu RX 470 není žádoucí, protože by prodeje této karty kanibalizovaly prodeje dražšího modelu.
 

 

Chystá se proto trochu jiné řešení. Některé zdroje o něm hovoří jakožto o Radeonu RX 470 SE (Second Edition), jiné jako o Radeonu RX 470D. Ať už se bude jmenovat jakkoli, půjde o levnější a pomalejší kartu, která by z hlediska ceny i výkonu měla být o něco blíže GeForce GTX 1050 Ti a zároveň o něco dále Radeonu RX 480. Zmínka o novince se objevila na webu XFX. Tato společnost přiznala, že uvede kartu nazvanou XFX RX 470D Black Wolf, která se oproti klasickému Radeonu RX 470 liší nižším počtem stream-procesorů (1792 namísto 2048) a několika drobnostmi. Její parametry byly rovněž odhalené, ale lze předpokládat, že např. taktovací frekvence a TDP budou vlastností daného nereferenčního modelu (proto jsou v tabulce níže uvedeny kurzívou), přičemž základní model této karty nabídne spíše nižší takty a pomalejší paměti (nemělo by smysl, aby karta, která má být méně výkonná a levnější, měla vyšší takt jádra i pamětí než standardní Radeon RX 470).

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: