Vodou chlazená Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming WaterForce

Gigabyte osadil svou GeForce GTX 1080 fullcover blokem a zvedl takt GPU až téměř na 2 GHz. I zbytek výbavy nabízí co nejlepší funkcionalitu pro systémy virtuální reality.

Nová GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming WaterForce WB pochopitelně využívá v maximální možné míře dobrou přetaktovatelnost 16nm FinFET GPU od TSMC, které u ní Nvidia vyrábí pod označením GP104. Karta dostala do vínku výkonný blok vodního chlazení a otevřenost v napojení na vodní okruh. Jaký průtok chladící kapaliny o jaké teplotě tak skrze blok dostanete, takové možnosti případně dále umožní.

Kromě podstatné funkcionality jsou zde i méně podstatné věci jako RGB LED podsvícení. Ale zpátky k důležitému. GPU běží až na 1784/1936 MHz v OC režimu (base/boost takt). Napájení je vylepšené. 12+2fázové s vlastní konstrukcí napájecí části. Na VR karta cílí tím, že dva HDMI výstupy jsou vyvedeny uvnitř na PCB, pro připojení VR brýlí skrze konektory někde vpředu na skříni počítače.

Pro případné zájemce je dále firma připravena nabídnout prodlouženou 4letou záruku (po registraci). Minimálně do uvedení něčeho výkonnějšího v rámci nabídky od Nvidie (nebo AMD, až přijde rodina grafik Vega) je tohle dobrá cesta jak se dostat k maximálnímu výkonu. Tato konkrétní karta je připravena k napojení na váš vodní okruh, kromě ní má Gigabyte v nabídce též model GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming Waterforce, který má k bloku připojen vlastní uzavřený okruh se 120mm radiátorem a stejnými takty.

zdroje: diit.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: